Europarnik

Wpisy

 • piątek, 29 lipca 2011
  • Do kościoła tylko z akredytacją

   Ojciec Rydzyk zarzucił dziennikarzom Polsatu, że filmując pielgrzymów na Jasnej Górze nie mieli akredytacji. - Na Jasną Górę się wdarli. Jak Szwedzi! - grzmiał przenajświętszy Ojciec Tadeusz. Jak zawsze miał rację.

   Katolicka miłość bliźniego dotyczy nie tylko żyjących, ale i zmarłych. Na zdjęciu słuchacze radia zatroskani o życie wieczne nieżyjącego brata 

   Nie każdy pewnie o tym wie, a Europarnik jako medium zaprzyjaźnione wie o tym z samego źródła, od jakiegoś czasu Jasna Góra należy do Ojca Tadeusza Rydzyka. W aktach sądowych wszystko jest w należytym porządku: O. Rydzyk figuruje w nich jako "jednoosobowy organ nadzorczy, jednoosobowy organ zarządzający i jednoosobowy organ kontrolny Jasnej Góry wraz z przyległymi dobrami zwanymi Częstochową".

   Jako kapłan będący najbliżej Maryi Zawsze Dziewicy redemptorysta miał prawo pierwokupu. Nikt z Episkopatu nie stanął do rywalizacji o prawa do wieczystego użytkowania.

   Tak więc dziennikarze Polsatu wdarli się bez pozwoleń i wymaganych dokumentów na prywatną własność. Naruszyli przepisy w sposób haniebny przyjeżdżając z kamerą i mikrofonem. Zaatakowali tysiące pielgrzymów.

   Warto może w tym miejscu dodać, że Ojciec Tadeusz Rydzyk jest także właścicielem Torunia, w którym siedzibę ma znana wszystkim rozgłośnia Radia Maryja. Wjazd do tego miasta, a w szczególności uprawianie w nim jakiejkolwiek działalności (np. politycznej) wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego zezwolenia. Wydać je może wyłącznie sekretariat organu właścicielskiego.

   Pora skończyć z bezhołowiem. Zaprzańcy Ojczyzny, niewierzący, ateiści, sataniści, onaniści, wielbiciele Unii Europejskiej, geje i masoni nie mogą mieć wstępu także i do świątyń. Od dziś żaden dziennikarz wrogich mediów nie ma prawa przekroczyć progu polskiego kościoła bez osobistej zgody właściciela Radia Maryja (lub bez wniesienia stosownej opłaty). Takie rozporządzenie w najbliższym czasie zostanie ogłoszone w Radiu Maryja i wejdzie w życie. Episkopat ustala jeszcze ostatnie szczegóły ze Stolicą Apostolską.

   Konieczność posiadania akredytacji dotyczy nie tylko mszy świętej, ale także pogrzebów, ślubów, komunii i chrztów świętych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   europaprykarz
   Czas publikacji:
   piątek, 29 lipca 2011 07:33