Europarnik

Wpisy

 • wtorek, 28 lutego 2012
  • Emeryci do pracy!

   Polsce grozi krach finansowy, niedługo nie będzie miał kto pracować na emerytów. Dlatego okres ich aktywności zawodowej zostanie wydłużony, i to bardzo! 

    

   Jeszcze niedawno mówiono o 67 roku życia, jako momencie przejścia pracownika na emeryturę,  a wprowadzenie reformy zapowiadano na kolejne dziesięciolecia. Jednak najnowsze dane są alarmujące. Wynika z nich, że finansom państwa grozi katastrofa. Dlatego trzeba działać natychmiast.

    

   Na dniach rząd ma przedstawić nowy projekt, który zakłada, że na emeryturę przejdziemy nie wcześniej niż w 87 roku życia. Przejście na emeryturę nie będzie jednak takie łatwe. Aby dostać świadczenie od państwa, trzeba będzie przejść żmudne badania, w których niedoszły emeryt udowodni, że stan jego zdrowia jest zły lub bardzo zły, i że emeryt nie rokuje przeżycia więcej niż kilku miesięcy (maksymalnie roku). Kto nie przejdzie przez sito, będzie musiał wracać do pracy.

    

   To nie wszystko. Do aktywności zawodowej mają wrócić ci, co już przeszli na emerytury. Żeby ułatwić im powrót na rynek pracy, rząd przygotowuje pakiet specjalnych zachęt dla pracodawców. Emerytów będzie można łatwiej przyjmować i zwalniać (bez podawania przyczyn), zatrudniać do prac których młodzi pracownicy nie chcą podejmować (np. ciężkich prac fizycznych, prac w warunkach toksycznych albo zawodów słabo płatnych), nie trzeba będzie wypłacać im nadgodzin, premii ani świadczeń socjalnych.

    

   Kolejne oszczędności przyniesie likwidacja domów spokojnej starości oraz sanatoriów, a także etatów dla lekarzy geriatrów (to akurat niewielka oszczędność, gdyż w Polsce prawie nie ma takich specjalistów). 

    

   Wszystkie zmiany mają służyć dobru Polaków, ponieważ naczelnym dobrem Polaków jest dopięty budżet Państwa.

    

   Koniec laby, pora wracać do pracy!

   Na zdjęciu powyżej: Koniec laby! Emeryci, wracać na stanowiska pracy!

    

   Równocześnie rząd negocjuje z policjantami projekt reformy emerytalnej. Obecnie policjanci mogą przechodzić na emeryturę w wieku 35 lat. Ale są z tego rozwiązania niezadowoleni, nie chcą pracować tak długo. Także rząd - patrząc w przyszłość z pewnym niepokojem - sygnalizuje potrzebę zatrudniania w policji ludzi młodych, silnych i lojalnych.

    

   Dlatego okres aktywności zawodowej w policji ulegnie skróceniu. Policjanci na emeryturę będą mogli przechodzić wcześniej, w wieku 25 lat. Podniesiona zostanie także wysokość świadczenia dla policji, do trzykrotnej średniej krajowej.

    

   Policjanci przechodzą na emeryturę

   Foto: Armia policyjnych emerytów w kolejce po świadczenia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   europaprykarz
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 lutego 2012 14:44
 • wtorek, 13 grudnia 2011
  • 13 grudnia roku pamiętnego...

   Dzisiaj, w rocznicę stanu wojennego, w ten dzień zadumy i refleksji, pragniemy przypomnieć symbol walki i oporu.

    

   Symbol stanu wojennego w IV RP: spódnica matczyna

    

   Ten oto rekwizyt, kiecka matczyna, przejdzie do polskiej historii. Był w ponurych dniach Grudnia '81 opoką i schronieniem dla najdzielniejszych spośród dzielnych. Bez spódnicy, trzymanej wówczas mocno w zaciśniętej garści, nie byłoby dzisiaj odwagi w słowach i czynach, nie byłoby transparentów o niewoli, o kondominium i wysługiwaniu się obcym mocarstwom. Bo dopiero dzisiaj naprawdę znaczy coś to słowo: odwaga.

    

   Bez tego azylu, pod który schować się mógł każdy prawdziwy patriota, nie byłoby w 2011 r. niepodległościowych marszów i pochodów. Dziarski, mocny chwyt za rąbek pozwolił obalić komunę.

    

   Dziś, gdy kłamstwo zwycięża na każdym kroku, prawdziwi patrioci walczą uporczywie o swoją wersję historii. O miejsce, które uwzględni ich bohaterskie, niezłomne trwanie przy szarych PRL-owskich falbanach, pod którymi można było znaleźć ciepło i bezpieczeństwo.

    

   Chwała bohaterom!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   europaprykarz
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 grudnia 2011 20:41
 • piątek, 25 listopada 2011
 • poniedziałek, 05 września 2011
 • poniedziałek, 01 sierpnia 2011
  • W rocznicę Powstania...

   Każda rocznica Powstania Warszawskiego powinna być dla nas wielkim narodowym świętem. Im więcej zginie rodaków, tym większe święto - tak brzmi przesłanie patriotyczne na 1 sierpnia.


   Dziecko-Powstaniec. Nie żyje, ale ma pomnik

    

   Im więcej cywilów przywalonych gruzami bombardowanych domów, tym lepszy dla nas przykład patriotyzmu.

   Im więcej nafaszerowanych niemieckimi kulami uczniów, licealistów, idealistów, studentów, poetów - tym bardziej ochoczo winniśmy gloryfikować powstańczy zryw.

   Im więcej martwych sanitariuszek, rozerwanych granatami w kanałach nastoletnich chłopców, tym więcej pierś naszą polską prężyć możemy pośród innych narodów: honor nasz ponad wszystko!

   Im więcej dzieci rozszarpanych pod ostrzałem ciężkich dział, matek spalonych miotaczami ognia, tym wyżej podnosić możemy głowy jako Naród wielki, wybitny. Dziecko wprawdzie nie żyje, ale ma pomnik (foto). Matce też się postawi. I nada imię szpitalom.

   Czym bardziej zdemolowana, w gruzowisko przemieniona, zniszczona stolica nasza, wznoszona trudem pokoleń, tym większy szacunek mamy i poważanie w świecie.

   Czym więcej polskich ofiar, trupów, zniszczeń, gruzów, mogił, masakry, krwi przelanej, nóg, rąk urwanych, czaszek rozłupanych, gwałtów, rzezi, ran, bólu i cierpienia, tym duma nasza narodowa, a zatem i zadowolenie, dziś większym być musi!

   Męstwo i duma, patriotyzm i honor. Honor, Bóg i Ojczyzna.

   Pamiętajmy: samozagłada to najlepsze, co każdy z nas dać może Polsce. Im bardziej ludność zdziesiątkowana, inteligencja przetrzebiona, dorobek i dziedzictwo pokoleń w proch rozbite, im klęska nasza większa, w ofiary obfitsza - tym święto huczniejsze.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „W rocznicę Powstania...”
   Tagi:
   Autor(ka):
   europaprykarz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 sierpnia 2011 11:20